Уди Алън слага началото на Киномания 2011!

Предпремиерна прожекция на последния филм на Уди Алън – „Полунощ в Париж”, с участието на Карла Бруни ще даде началото на 25-ото издание на „Киномания” в зала 1 на НДК на 9 ноември.

Форумът ще премине под мотото „Презареждане” и ще представи на зрителите над 40 филма в различни категории. Програмата включва прожекции в НДК от 11 до 20 ноември, като за първи път в историята си форумът ще гостува и на Фестивалния и конгресен център във Варна от 18 до 24 ноември, както и в Лъки Синема Пловдив. 

polunosht-v-parish-udi-alan

Полунощ в Париж”, който е 41-вият филм на Уди Алън, е киноразходка в златните години на изкуството и литературата. Той условно е определен като романтична комедия и е заснет изцяло във френската столица. В лентата участват популярни имена като Оуен Уилсън, Рейчъл МакАдамс, носителят на „Оскар” Ейдриън Броуди, Майкъл Шийн и дори съпругата на президента на Франция Никола Саркози – Карла Бруни, която дебютира в киното. Филмът разказва за двойка – холивудски писател и годеницата му, озовала се в Париж на бизнес пътуване. Един ден писателят решава да се разходи сам в среднощен Париж, който му поднася интригуващо пътуване във времето в компанията на Скот Фицджералд, Ърнест Хемингуей, Пикасо, Бунюел и др.

Ето повече от програмата на Киномания 2011:

09.11.2011
19.00 часа
Midnight in Paris ( Полунощ в Париж) НДК, Зала 1 София Фестивал на фестивалите
11.11.2011
18.30 часа
Опасен метод: ФРОЙД и ЮНГ Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
11.11.2011
19.00 часа
…But Film is My Mistress (…А киното е моя любовница) НДК, кино „Люмиер“ Документално кино
11.11.2011
19.00 часа
Je n’ai rien oublie ( Нищо не съм забравил) Дом на киното, София Френско кино
11.11.2011
19.00 часа
Manuale d’am3re ( Учебник по любов) – ОТКРИВАНЕ НДК, Зала 1 София Италианско кино
11.11.2011
20.30 часа
Khodorkovsky ( Ходорковски) НДК, кино „Люмиер“ Документално кино
11.11.2011
20.45 часа
Restless (Да предизвикаш съдбата) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
11.11.2011
21.00 часа
The Tempest (Бурята) Дом на киното, София Екранизации
12.11.2011
10.30 часа
Cheburashka ( Чебурашка) Дом на киното, София Детско кино
12.11.2011
11.00 часа
Cuentos de la selva ( Приказки от джунглата) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
12.11.2011
12.15 часа
Eagle Hunter’s Son/Die Stimme des Adlers (Гласът на орела) Дом на киното, София Детско кино
12.11.2011
13.00 часа
Frogs & Toads ( Жаби кекерици) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
12.11.2011
14.15 часа
Oceans ( Океани) Дом на киното, София Филми за природата
12.11.2011
14.45 часа
Big River Man (Покорителят на голямата река) НДК, кино „Люмиер“ Документално кино
12.11.2011
16.15 часа
Jane Eyre (Джейн Еър) Дом на киното, София Екранизации
12.11.2011
16.45 часа
Paris Blues ( Парижки блус) НДК, кино „Люмиер“ Класически удоволствия
12.11.2011
18.30 часа
Breakfast at Tiffany’s ( Закуска в Тифани) Дом на киното, София Класически удоволствия
12.11.2011
18.30 часа
True Legend ( Истинска легенда) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
12.11.2011
18.45 часа
The Debt ( Неуредени сметки) НДК, кино „Люмиер“ Британско кино
12.11.2011
20.45 часа
Manuale d’am3re ( Учебник по любов) Дом на киното, София Италианско кино
12.11.2011
20.45 часа
Gianni e le donne (Джани и жените) Пловдив – Лъки синема Италианско кино
12.11.2011
21.00 часа
Beginners ( Новаци) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
12.11.2011
23.00 часа
La Piel que habito ( Кожата, в която живея) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
13.11.2011
11.00 часа
Cheburashka ( Чебурашка) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
13.11.2011
11.45 часа
Cuentos de la selva ( Приказки от джунглата) Дом на киното, София Детско кино
13.11.2011
12.45 часа
Hier kommt Lola! ( Това е Лола!) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
13.11.2011
13.15 часа
Frogs & Toads ( Жаби кекерици) Дом на киното, София Детско кино
13.11.2011
14.45 часа
Khodorkovsky ( Ходорковски) Дом на киното, София Документално кино
13.11.2011
14.45 часа
Oceans ( Океани) НДК, кино „Люмиер“ Филми за природата
13.11.2011
16.45 часа
Impardonnables (Безпардонните) Дом на киното, София Френско кино
13.11.2011
17.00 часа
Goethe! (Гьоте!) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
13.11.2011
18.30 часа
Утомленные солнцем 3: Цитадель ( Изпепелени от слънцето 3: Цитаделата) НДК, Зала 1 София Фестивал на фестивалите
13.11.2011
18.30 часа
Още нещо за любовта Пловдив – Лъки синема Българско кино
13.11.2011
18.45 часа
Jane Eyre (Джейн Еър) НДК, кино „Люмиер“ Екранизации
13.11.2011
19.00 часа
Babette’s Feast ( Угощението на Бабет) Matti’D Кулинарно кино
13.11.2011
19.00 часа
Опасен метод: ФРОЙД и ЮНГ Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
13.11.2011
20.45 часа
Melancholia ( Меланхолия) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
13.11.2011
21.00 часа
Hanna ( Хана) НДК, кино „Люмиер“ Британско кино
13.11.2011
21.00 часа
Buried ( Погребан) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
14.11.2011
18.30 часа
Goethe! (Гьоте!) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
14.11.2011
18.45 часа
La Piel que habito ( Кожата, в която живея) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
14.11.2011
19.00 часа
Lezioni di cioccolato ( Шоколадови уроци) Matti’D Италианско кино
14.11.2011
19.30 часа
…But Film is My Mistress (…А киното е моя любовница) Дом на киното, София Документално кино
14.11.2011
20.45 часа
Buried ( Погребан) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
14.11.2011
21.00 часа
Restless (Да предизвикаш съдбата) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
14.11.2011
21.00 часа
The Guard ( Големият полицай от малкия град) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
15.11.2011
18.30 часа
Gianni e le donne (Джани и жените) НДК, кино „Люмиер“ Италианско кино
15.11.2011
18.30 часа
La Piel que habito ( Кожата, в която живея) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
15.11.2011
19.00 часа
The Guard ( Големият полицай от малкия град) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
15.11.2011
19.00 часа
The Trip ( Кулинарен тур) Matti’D Кулинарно кино
15.11.2011
20.30 часа
A Clockwork Orange ( Портокал с часовников чеханизъм) НДК, кино „Люмиер“ Класически удоволствия
15.11.2011
20.45 часа
The Debt ( Неуредени сметки) Пловдив – Лъки синема Британско кино
15.11.2011
21.00 часа
Hanna ( Хана) Дом на киното, София Британско кино
16.11.2011
18.30 часа
Babette’s Feast ( Угощението на Бабет) Пловдив – Лъки синема Кулинарно кино
16.11.2011
19.00 часа
Още нещо за любовта НДК, кино „Люмиер“ Българско кино
16.11.2011
19.00 часа
Paris Blues ( Парижки блус) Дом на киното, София музика
16.11.2011
19.00 часа
Опасен метод: ФРОЙД и ЮНГ НДК, Зала 1 София Фестивал на фестивалите
16.11.2011
20.45 часа
La Piel que habito ( Кожата, в която живея) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
16.11.2011
21.00 часа
Impardonnables (Безпардонните) НДК, кино „Люмиер“ Френско кино
16.11.2011
21.00 часа
Beginners ( Новаци) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
17.11.2011
18.30 часа
Habemus Papam ( Имаме папа) Дом на киното, София Италианско кино
17.11.2011
18.30 часа
A Streetcar Named Desire ( Трамвай Желание) НДК, кино „Люмиер“ Класически удоволствия
17.11.2011
18.30 часа
The Tempest (Бурята) Пловдив – Лъки синема Екранизации
17.11.2011
19.00 часа
La Piel que habito ( Кожата, в която живея) НДК, Зала 1 София Фестивал на фестивалите
17.11.2011
20.30 часа
Les Bien-aimes (Възлюбените) Дом на киното, София Френско кино
17.11.2011
20.45 часа
Manuale d’am3re ( Учебник по любов) Пловдив – Лъки синема Италианско кино
17.11.2011
21.00 часа
True Legend ( Истинска легенда) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
18.11.2011
17.00 часа
…But Film is My Mistress (…А киното е моя любовница) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Документално кино
18.11.2011
18.30 часа
Goethe! (Гьоте!) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
18.11.2011
18.30 часа
Manuale d’am3re ( Учебник по любов) Пловдив – Лъки синема Италианско кино
18.11.2011
19.00 часа
Habemus Papam ( Имаме папа) НДК, кино „Люмиер“ Италианско кино
18.11.2011
19.00 часа
La Piel que habito ( Кожата, в която живея) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
18.11.2011
20.30 часа
A Clockwork Orange ( Портокал с часовников чеханизъм) Дом на киното, София Класически удоволствия
18.11.2011
20.45 часа
Утомленные солнцем 3: Цитадель ( Изпепелени от слънцето 3: Цитаделата) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
18.11.2011
21.00 часа
Buried ( Погребан) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
18.11.2011
21.00 часа
True Legend ( Истинска легенда) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
18.11.2011
23.00 часа
Melancholia ( Меланхолия) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
19.11.2011
10.45 часа
White Lion ( Бялото лъвче) Дом на киното, София Детско кино
19.11.2011
11.00 часа
White Lion ( Бялото лъвче) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
19.11.2011
11.15 часа
The Great Bear (Големият мечок) Дом на киното, София Детско кино
19.11.2011
11.45 часа
The Great Bear (Големият мечок) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
19.11.2011
12.30 часа
The Secret World of Arrietty ( Тайният свят на Ариети ) Дом на киното, София Детско кино
19.11.2011
12.45 часа
Eagle Hunter’s Son/Die Stimme des Adlers (Гласът на орела) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
19.11.2011
13.00 часа
The Secret World of Arrietty ( Тайният свят на Ариети ) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
19.11.2011
14.45 часа
Babette’s Feast ( Угощението на Бабет) Дом на киното, София Кулинарно кино
19.11.2011
14.45 часа
Африкански котки НДК, кино „Люмиер“ Филми за природата
19.11.2011
15.00 часа
Oceans ( Океани) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Филми за природата
19.11.2011
16.15 часа
A Streetcar Named Desire ( Трамвай Желание) Дом на киното, София Класически удоволствия
19.11.2011
16.15 часа
Lezioni di cioccolato ( Шоколадови уроци) Пловдив – Лъки синема Италианско кино
19.11.2011
16.30 часа
Je n’ai rien oublie ( Нищо не съм забравил) НДК, кино „Люмиер“ Френско кино
19.11.2011
17.00 часа
Jane Eyre (Джейн Еър) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Екранизации
19.11.2011
18.00 часа
Tinker,Tailor, Soldier, Spy(Дама, поп, асо шпионин) НДК, Зала 1 София Британско кино
19.11.2011
18.30 часа
Restless (Да предизвикаш съдбата) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
19.11.2011
18.30 часа
Beginners ( Новаци) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
19.11.2011
18.45 часа
The Kids Are All Right ( Децата са добре) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
19.11.2011
19.00 часа
Hanna ( Хана) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Британско кино
19.11.2011
20.30 часа
One Day ( Винаги в същия ден) НДК, Зала 1 София Фестивал на фестивалите
19.11.2011
20.30 часа
Manuale d’am3re ( Учебник по любов) НДК, кино „Люмиер“ Италианско кино
19.11.2011
20.45 часа
The Debt ( Неуредени сметки) Дом на киното, София Британско кино
19.11.2011
20.45 часа
Melancholia ( Меланхолия) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
19.11.2011
21.00 часа
Habemus Papam ( Имаме папа) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Италианско кино
19.11.2011
23.00 часа
True Legend ( Истинска легенда) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
19.11.2011
23.00 часа
True Legend ( Истинска легенда) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
20.11.2011
10.30 часа
White Lion ( Бялото лъвче) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
20.11.2011
11.00 часа
The Great Bear (Големият мечок) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
20.11.2011
12.00 часа
Hier kommt Lola! ( Това е Лола!) Дом на киното, София Детско кино
20.11.2011
12.15 часа
The Secret World of Arrietty ( Тайният свят на Ариети ) НДК, кино „Люмиер“ Детско кино
20.11.2011
13.00 часа
Hier kommt Lola! ( Това е Лола!) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
20.11.2011
13.45 часа
Gianni e le donne (Джани и жените) Дом на киното, София Италианско кино
20.11.2011
14.00 часа
Breakfast at Tiffany’s ( Закуска в Тифани) НДК, кино „Люмиер“ Класически удоволствия
20.11.2011
15.00 часа
Khodorkovsky ( Ходорковски) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Документално кино
20.11.2011
15.30 часа
The Trip ( Кулинарен тур) Дом на киното, София Кулинарно кино
20.11.2011
16.15 часа
The Tempest (Бурята) НДК, кино „Люмиер“ Екранизации
20.11.2011
16.15 часа
Jane Eyre (Джейн Еър) Пловдив – Лъки синема Екранизации
20.11.2011
17.00 часа
Impardonnables (Безпардонните) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Френско кино
20.11.2011
17.45 часа
Утомленные солнцем 3: Цитадель ( Изпепелени от слънцето 3: Цитаделата) Дом на киното, София Фестивал на фестивалите
20.11.2011
18.15 часа
Les Bien-aimes (Възлюбените) НДК, кино „Люмиер“ Френско кино
20.11.2011
18.30 часа
Hanna ( Хана) Пловдив – Лъки синема Британско кино
20.11.2011
19.00 часа
Melancholia ( Меланхолия) НДК, Зала 1 София Фестивал на фестивалите
20.11.2011
19.00 часа
Hanna ( Хана) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Британско кино
20.11.2011
20.45 часа
Tinker,Tailor, Soldier, Spy(Дама, поп, асо шпионин) Дом на киното, София Британско кино
20.11.2011
20.45 часа
One Day ( Винаги в същия ден) Пловдив – Лъки синема Фестивал на фестивалите
20.11.2011
21.00 часа
The Kids Are All Right ( Децата са добре) НДК, кино „Люмиер“ Фестивал на фестивалите
20.11.2011
21.00 часа
Habemus Papam ( Имаме папа) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Италианско кино
21.11.2011
17.00 часа
A Streetcar Named Desire ( Трамвай Желание) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Класически удоволствия
21.11.2011
19.00 часа
The Tempest (Бурята) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Екранизации
21.11.2011
21.00 часа
Melancholia ( Меланхолия) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
22.11.2011
17.00 часа
Breakfast at Tiffany’s ( Закуска в Тифани) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Класически удоволствия
22.11.2011
19.00 часа
Tinker,Tailor, Soldier, Spy(Дама, поп, асо шпионин) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Британско кино
22.11.2011
21.15 часа
Restless (Да предизвикаш съдбата) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
23.11.2011
17.00 часа
A Clockwork Orange ( Портокал с часовников чеханизъм) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Класически удоволствия
23.11.2011
19.30 часа
The Kids Are All Right ( Децата са добре) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
23.11.2011
21.15 часа
Je n’ai rien oublie ( Нищо не съм забравил) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Френско кино
24.11.2011
17.00 часа
Goethe! (Гьоте!) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
24.11.2011
19.00 часа
One Day ( Винаги в същия ден) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
24.11.2011
21.00 часа
Les Bien-aimes (Възлюбените) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Френско кино
25.11.2011
20.15 часа
Утомленные солнцем 3: Цитадель ( Изпепелени от слънцето 3: Цитаделата) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Фестивал на фестивалите
26.11.2011
11.00 часа
Cheburashka ( Чебурашка) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
26.11.2011
13.00 часа
Frogs & Toads ( Жаби кекерици) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
26.11.2011
15.00 часа
Африкански котки Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Филми за природата
27.11.2011
11.00 часа
Cuentos de la selva ( Приказки от джунглата) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
27.11.2011
13.00 часа
Eagle Hunter’s Son/Die Stimme des Adlers (Гласът на орела) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Детско кино
27.11.2011
15.00 часа
The Trip ( Кулинарен тур) Фестивален комплекс, Варна, Зала 1 Кулинарно кино

Източник: kinomania.bg